Wydarzenia Wydarzenia

Strefa Zanocuj w lesie - „Grzybowa Góra"

Strefa Zanocuj w lesie - „Grzybowa Góra”

Nadleśnictwo Lubin wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1800 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Lubin strefa o nazwie „Grzybowa Góra”, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [ link1 ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link2] (android) lub [link3] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą
  1. Park wiejski w miejscowości Koźlice – obiekt ogólnodostępny w zarządzie gminy Rudna. Na terenie parku znajdują się wiaty warz ze stołami i ławkami, wyznaczone jest miejsce do rozpalenia ogniska. Zasady korzystania z obiektu określone są w regulaminie obiektu. Nie zapewniamy opału na ognisko.
  2. Tern rekreacyjny przy lotnisku w Lubinie – obiekt ogólnodostępny w zarządzie  miasta Lubin. Na terenie obiektu dostępne są niestrzeżone miejsca parkingowe dla pojazdów oraz wyznaczone miejsca do rozpalenia ognisk. Zasady korzystania z obiektu określone są w regulaminie obiektu. Nie zapewniamy opału na ognisko.
 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link4]   Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link5]     
 5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze, miejsca te oznaczone są w terenie żółtymi tablicami „Zakaz wstępu” z podaniem przyczyny. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
 6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. terminy polowań zbiorowych [link6],
 7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [lubin@wroclaw.lasy.gov.pl] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Norbert Wende tel.: 76 841 23 00

 

 Nadleśnictwo Lubin przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

"Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat funkcjonowania Programu "Zanocuj w lesie" w anonimowej ankiecie. Dzięki Twojej opinii będziemy mogli dostosować naszą ofertę do oczekiwań odbiorców.Dziękujemy za poświęcony czas.

Ankieta ewaluacyjna Programu "Zanocuj w lesie"