Wydarzenia Wydarzenia

Nadleśnictwo Lubin Serdecznie Zaprasza

W dniu 21 maja 2022 r. w miejscowości Trzebcz na terenie leśnym, Nadleśnictwo Lubin wraz Parafią Matki Bożej Królowej Polski  w Polkowicach, przy udziale społeczności lokalnej organizuje kolejne „Spotkanie przy Dębie Papieskim".

Wydarzenie to organizowane jest w formie pieszej pielgrzymki do miejsca posadzenia „Dębu Papieskiego" nr 402. Dąb ten został wyhodowany przez leśników z żołędzi, które poświęcił w 2004 roku, podczas pielgrzymki leśników do Watykanu, nasz Papież: święty Jan Paweł II. W 2006 r. pracownicy Nadleśnictwa Lubin wraz z lokalną społecznością posadzili dęba na niewielkim wzniesieniu koło miejscowości Trzebcz. Od tamtej pory w rocznicę tego wydarzenia, a także z okazji urodzin papieża, wspólnie pielgrzymujemy, podtrzymując pamięć o najwybitniejszym synu naszej ojczyzny.

W 2014 r. z okazji 90-lecia Lasów Państwowych, na trasie do dębu, została utworzona „Aleja Pamięci" poświęcona zmarłym pracownikom nadleśnictwa, którzy swoje życie zawodowe i prywatne związali z lasem.

Uroczystości te gromadzą corocznie kilkaset osób: pielgrzymów, leśników, ludność lokalną oraz rodziny zmarłych pracowników nadleśnictwa.

Po uroczystej mszy leśnicy zapraszają na posiłek oraz wspólne gry i zabawy w ramach działań edukacyjnych. Uczestnicy będą mogli wygrać drobne nagrody i poszerzyć swoją wiedzę o lesie i pracy leśnika. Dla każdego coś ciekawego.

Zapraszamy, uroczystości rozpoczynają się o godzinie 16-tej mszą świętą.